Kup bilet do kina : KEMTIYU - CHEIKH ANTA -AFRYKAMERA 2017 - Poznań, 31 Maj 18:00

KEMTIYU - CHEIKH ANTA -AFRYKAMERA 2017

Adres wydarzenia :

Kino Muza
Święty Marcin 30
Poznań

Środa 31 Maj 18:00
Sprzedaż online kończy się : 31-05-2017 17:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Nazywano go „faraonem wiedzy”. Studiował matematykę, filozofię, chemię, fizykę, ale największą jego pasją stała się egiptologia. Jego teorie szły pod prąd dominującej narracji kolonialnej. Urodzony w Senegalu Cheikh Anta Diop w swoich pracach naukowych próbował udowodni, że kolebka tak zwanej cywilizacji europejskiej znajduje się w „czarnej” Afryce - to stamtąd, jego zdaniem, wywodzą się starożytni Egipcjanie.
Stąd też wziął się tytuł filmu, który w języku wolof oznacza kolor czarny. Teorie Diopa, bardzo kontrowersyjne dla zachodniego świata, uczyniły zeń także politycznego aktywistę i działacza na rzecz rozwoju badań naukowych w Afryce. Dokument Ousmane’a Williama Mbaya przybliża postać afrykańskiego erudyty, który w 30 lat po swojej przedwczesnej śmierci na nowo wzbudza zainteresowanie, stając się symbolem odradzającej się świadomości i dumy całego kontynentu.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Cała sala

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :

Opcje dostawy:

?
?

Forma płatności :

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "Zapłać" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN